PSEW 2019
Magazyny energii: Współpraca z farmą wiatrową, modele biznesowe, technologie, koszty
11 czerwca 2019
godzi. 13.00-15.30
Sala "Morskie Oko"
- Program seminarium dedykowany dla branży wiatrowej,
- 2,5 godziny o magazynach energii z perspektywy rynku,
- Modele biznesowe użytkowania magazynów energii,
- Technologia, koszty,
- Doświadczenia rynkowe.
-
13.00-13.10
Otwarcie Seminarium, Barbara Adamska, ADM Poland, Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii w Polsce.
-
13.10-13.30
"Projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw", Łukasz Bartuszek, Główny Specjalista w Depertamencie Elektroenergetyki i Ciepłownictwa Ministerstwa Energii.
-
13.30-14.00
„Innowacyjne rozwiązania dla energetyki wiatrowej”, Dariusz Wawrzynów, Wiceprezes GRIFFIN GROUP S.A. ENERGY sp. k. oraz Norbert Hennchen, Prezes Frecqon.
-
14.00-14.20
„Możliwości wykorzystywania magazynów energii przez istniejące i nowe farmy wiatrowe”, Przemysław Kałek, Partner, Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.k.
-
14.20-14.50
„Rynek magazynów energii dużej pojemności – aplikacje i rozwiązania”, Shazad Butt, Vionx Energy oraz Paweł Grabowski, Stay-On.
-
14.50-15.10
„Magazyny energii dla energetyki wiatrowej – technologie i koszty”, Barbara Adamska, ADM Poland, Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii w Polsce.
-
15.10-15.30
Pytania i Odpowiedzi, Networking.
PARTNERZY
PRELEGENCI Seminarium ADM Poland
Założyciel Griffin Energy, Wiceprezes Zarządu Griffin Group. Od 20 lat z sukcesem tworzy i rozwija biznes w sektorze publicznym głównie w branży energetycznej i IT.
Griffin Group Energy, jest polską Grupą Kapitałową na rynku od 1991 roku, realizującą pod klucz inwestycje magazynów energii dla Energetyki Zawodowej jak i Operatorów Prywatnych. Spółka realizuje inwestycje w Niemczech przy farmach wiatrowych, a także w Polsce m.in dla kluczowych spółek energetycznych oraz polskich prywatnych operatorów farm wiatrowych. Specjalizuje się kompleksowym zarządzaniu projektami w zakresie analizy, studium wykonalności, instalacji, konfiguracji i utrzymania. Oferta firmy obejmuje ponadto : inteligentne sieci i liczniki, , optymalizację efektywności energetycznej, inteligentne budynki , panele fotowoltaiczne oraz alternatywne źródła zasilania. Griffin Group Energy jest centrum kompetencyjnym oraz reprezentantem największych światowych dostawców baterii oraz magazynów energii w Polsce.
Założyciel i prezes firmy Frecqon. Członek Chińskiego Narodowego Centrum badań inżynieryjnych na morzu. Laureat nagrody niemieckiego przemysłu energetyki odnawialnej w 2014 i 2016 roku.
FREQCON jest jednym z wiodących niemieckich producentów przetworników mocy i systemów sterowania dla systemów energii odnawialnej i zastosowań magazynowania energii.
Firma została założona w 1988 r. i działa jako Freqcon GmbH od 2005 r. Freqcon jest jedną z pionierskich firm nowoczesnej branży turbin wiatrowych, wprowadzając na rynek niemal 30 lat temu pełnowymiarowe przekształtniki mocy. Przetwornice mocy i systemy sterowania Freqcon umożliwiają wydajną i niezawodną integrację sieci turbin wiatrowych i systemów magazynowania energii. Dostarczamy rozwiązania dla systemów podłączonych do sieci, jak również systemów sieci wyspowej. Nasze produkty obejmują cały zakres, od wielkości kW do systemów Multi-MW.
Freqcon koncentruje się na badaniach i rozwoju oraz współpracuje z wieloma uniwersytetami i instytutami badawczymi z całego świata. Nasze produkty są wdrażane na całym świecie w aplikacjach o mocy zainstalowanej 45 GW.
Radca prawny specjalizujący się w zakresie prawa energetycznego, prawa ochrony konkurencji oraz prawa cywilnego. Od przeszło 20 lat doradza w sprawach regulacyjnych, transakcyjnych i antymonopolowych na rzecz przedsiębiorstw działających w sektorze elektroenergetycznym i gazowym. Doradza przy nabywaniu farm wiatrowych i fotowoltaicznych, przyłączaniu, budowie i eksploatacji elektrowni oraz reorganizacji przedsiębiorstw energetycznych zgodnie z wymogami prawa europejskiego. Wspiera przedsiębiorców przy negocjowaniu kontraktów na dostawy energii elektrycznej, gazu oraz paliw, jak również kontraktów związanych ze sprzedażą świadectw pochodzenia. Doradza wytwórcom energii przy korzystaniu z systemów wsparcia energetyki odnawialnej, w tym przy korzystaniu z systemu aukcyjnego (współautor publikacji: „Aukcje OZE 2018. Praktyczny przewodnik po nowelizacji Ustawy OZE”). Reprezentuje klientów w sporach przed sądami w sprawach dotyczących sektora energetycznego oraz innych gałęzi przemysłu, a także w postępowaniach przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki oraz Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy świadczy usługi prawne w Polsce od 1990 roku. Doradza klientom w zakresie prawa spółek, fuzji i przejęć, podatków, energetyki, nieruchomości, rozwiązywania spraw spornych oraz bankowości i finansów. Prawnicy kancelarii posiadają także wyjątkowe doświadczenie w doradztwie w procesach restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstw, finansowaniu projektów oraz transakcjach private equity i na rynkach kapitałowych.
Inwestor i założyciel STAY-ON. Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami wysoko technologicznymi w kraju i za granicą. W przeszłości Prezes TRUMPF Huettinger Inc. z siedzibą w CA, USA oraz dyrektor rynków przemysłowych odpowiedzialny za rozwój biznesu w wielu krajach Azji i Ameryki Północnej. Ukończył studia magisterskie i doktoranckie na wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.
Firma STAY-ON powstała w roku 2017. Jej podstawową misją jest wsparcie i doradztwo inwestycyjne w zakresie magazynowania energii elektrochemicznej ze szczególną koncentracją na technologii przepływowej.
Jednym z pierwszych projektów było opracowanie koncepcji i wsparcie w wyborze magazynu energii na potrzeby Centrum Badawczego PAN – Konwersja Energii i Źródła Odnawialne. Projekt z sukcesem zakończony w październiku 2018 roku instalacją pierwszego w Polsce magazynu energii w technologii przepływowej będącej jednocześnie częścią Legionowskiego Klastra Energii. Firma kontynuuje współpracę z jednostkami badawczo rozwojowymi przy jednoczesnej bliskiej współpracy z inwestorami, integratorami systemów oraz z rynkiem dostawców podzespołów krytycznych magazynów energii.
Wicedyrektor pionu technicznego w firmie Vionx Energy. Dołączył do spółki posiadając 19-letnie doświadczenie w badaniach, rozwoju produktów oraz produkcji w obszarach alternatywnych źródeł energii oraz zaawansowanych technologii bateryjnych. Przed rozpoczęciem pracy w Vionx był wicedyrektorem działu inżynierii i produkcji w Ambri oraz współzałożycielem A123 Systems – spółki zajmującej się produkcją pakietów bateryjnych na rynek motoryzacyjny. Jest posiadaczem 12 patentów w obszarach technologii bateryjnych i energii alternatywnej.
Firma VIONX Energy znajduje się w Woburn, MA, USA. Założona w 2002 roku implementuje z sukcesem opracowane rozwiązania magazynów energii w technologii VRFB (Vanadium Red-Flow Batteries) rozwiniętych przez VIONX Energy oraz United Technologies. Firma posiada znaczną ilość patentów i IP dotyczących technologii i procesu zapewniających stabilną i konsekwentną realizację strategii firmy oferującej klientom wyjątkowe cechy magazynów o dużych pojemnościach. Firma koncentruje się głównie na rynkach magazynów energii dedykowanych dla energetyki oraz infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Z sukcesem zakończyła serię projektów o mocach powyżej 500kW i pojemnościach ponad 3MWh. Wiele projektów w realizacji.
Założycielka ADM Poland, od 2016 roku Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii w Polsce, Dyrektorka Sekcji Magazynowania Energii Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, ekspert Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii. Autorka licznych publikacji z zakresu magazynowania energii oraz energetyki rozproszonej.
ADM Poland – firma doradcza od 2012 roku świadcząca usługi na rynku energetyki rozproszonej i odnawialnej. Zakres świadczonych usług obejmuje kompleksowe wsparcie klientów podczas realizacji inwestycji w źródła fotowoltaiczne, kogeneracyjne oraz magazyny energii, diagnozę oraz rozwiązywanie problemów związanych z niewystarczającymi parametrami jakościowymi energii na potrzeby procesów technologicznych, modelowanie finansowe przedsięwzięć związanych z OZE. Partner w procesie tworzenia i rozwijania klastrów energii.
Do Seminarium pozostało:
- 00Dni
- 00Godzin
Osoby zainteresowane udziałem w Seminarium „Magazynowanie energii” mogą zakupić bilet wstępu tylko na tę część Konferencji PSEW 2019. Proszę zgłosić chęć uczestnictwa bezpośrednio na adres: promocja@admpoland.eu lub telefonicznie 505 971 579.
Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej to największe branżowe wydarzenie w Polsce poświęcone energetyce wiatrowej.
W konferencji wezmą udział przedstawiciele firm z całej Europy, developerzy, inwestorzy, producenci podzespołów, przedstawiciele sektora dystrybucji energii, a także stowarzyszeń branżowych. To doskonałe miejsce do:
Zdobywania wiedzy
Cenieni eksperci dzielić się będą swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie najnowszych rozwiązań i trendów w branży energetyki wiatrowej.
Nawiązywania kontaktów
Networking, spotkania z przedstawicielami administracji rządowej, nawiązanie strategicznych kontaktów biznesowych branży offshore przy wspólnej kolacji.
REZERWACJA NOCLEGÓW.
Dla uczestników Konferencji, przygotowana została specjalna cena za nocleg w Hotelu Narvil Conference & Spa. Rezerwacji pokoi można dokonać kontaktując się bezpośrednio z dedykowaną do tego osobą:
Dariusz Wesołowski
tel. : 22 566 10 10
mobile : 519 041 364
e-mail: d.wesolowski@hotelnarvil.pl
Cennik uczestnictwa w trzydniowej Konferencji PSEW 2019 oraz formularz rejestracyjny: